European Robotics Week 2023

V sobotu 25. 11. se Centrum robotiky otevřelo veřejnosti. Uskutečnil se další ročník v rámci evropské kampaně European Robotics Week. Pro účastníky jsme připravili 10 workshopů na téma programování, robotika, grafika či přírodní vědy pro děti ve věku od předškoláků po 9. třídu ZŠ.

Ti nejmenší se společně s robodoktorem Blue-Botem seznámili s lidským tělem a zkoumali rozdíly mezi člověkem a robotem. Díky mikroskopům si zahráli nejmenší pexeso na světe a na posledním workshopu pro předškoláky objevili hudební talent s hudebním skladatelem mTinym, kde také dekódovali písničku pomocí obrázku. Na děti, které už chodí na základní školu, čekal workshop Adv3nt s Codey Rockym. Účastníci zde tvořili program, který umožňoval díky tlačítkům robota otevírat každý den jedno okýnko v robotickém kalendáři. Dále zkoumali svět kolem nás očima termokamery, kde například zjistili, proč solíme silnice. S Lego WeDo si postavili zvířátko nebo třeba hráče fotbalu. Na workshopu micro:bit v elektrickém obvodu se účastníci ponořili do světa blokového programování, mikropočítačů a elektroniky. A také tvořili vánoční poukaz prostřednictvím fotokoláže na workshopu Photoshop master.

Celkem nás navštívilo 86 účastníků, kteří si celý den užili stejně jako my. Už teď se těšíme na příští rok.Publikováno dne 27.11.2023