Připravujeme se na Robotiádu!Na kroužku Inteligentní lego roboti se děje něco velkého! Týmy, složené z nadšených mladých konstruktérů a programátorů, se intenzivně připravují na nadcházející mezinárodní robotickou soutěž Robotiáda. Ta se uskuteční 1. března ve VIDA! Science centru v Brně. Tato akce je významnou událostí nejen pro 3 soutěžní týmy reprezentující Centrum robotiky, ale pro celý kroužek. Děvčata z kroužku Inteligentní lego roboti si v letošním roce jedou „omrknout terén“ pro příští rok a zároveň podpoří naše kluky.

A v čem budou kluci soutěžit?

  • SUMO - V této discilíně má robot za úkol vytlačit soupeřícího robota ven ze soutěžního ringu.
  • ČÁRA - Zde má sestavený robot za úkol v časově omezené době projet připravenou trasu (držet se na černé čáře) a zastavit na vytyčeném místě. V přípravě na tuto disciplínu museli chlapci dbát na přesnost senzorů a efektivitu algoritmů.
  • SPRINT - Vytvořený robot v této disciplíně musí co nejrychleji autonomně projet měřený úsek dráhy a zastavit v brzdné zóně. V měřeném úseku se nesmí dotknout okolního mantinelu.

Přípravami na soutěž provádí týmy lektor Dominik. Jeho vedení, rady a technické znalosti jsou pro naše kluky i dívky velmi cenné. Díky němu se naši soutěžící neustále zlepšují a učí se novým věcem.

Přidejte se k nám a fanděte našim týmům! V průběhu dne D Vám přineseme nejčerstvější zprávy přímo z Brna prostřednictvím našeho Facebooku.

Tým Centra robotiky Publikováno dne 23.02.2024