Do prvního kola soutěže nakonec postoupilo 12 prací ze šesti základních škol (1. ZŠ, 7. ZŠ, 14. ZŠ, 25. ZŠ, 26. ZŠ, 28. ZŠ). Z těchto prací porota vybrala finálovou šestici, jejichž autory jsme pozvali do Centra robotiky, aby své práce představili před porotou. Ta hodnotila jednak práci samotnou, tak vystupování žáka, jeho prezentační dovednosti a jak se dokáže srovnat s rolí učitele. V pondělním finále nakonec předvedli svou práci pouze 2 žákyně a 3 žáci. Jeden z finalistů prezentoval materiál již o týden dříve, a to před kamerou. Jeho vystoupení jsme pustili porotě ze záznamu, neboť žák byl v té době ve Velké Británii.

Porotě předsedala paní Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí, která již tradičně nad celou soutěží převzala záštitu. Dalšími členy byla vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy paní Dagmar Škubalová, zástupci společností Alwil a HP, které věnovaly ceny do soutěže a učitelé zúčastněných škol.

Zástupci škol, kteří rozhodovali o postupové šestce, se shodli na tom, že výběr byl opět velmi těžký a práce. To potvrdilo i hlasování poroty o konečném pořadí finalistů. Všichni žáci, kteří se do finále probojovali, měli velmi kvalitní práce a prokázali odvahu, když je prezentovali před porotou či kamerou. Porota nakonec rozhodla takto:

Vítězem se stal Oldřich Neumann z 25. ZŠ, na druhém místě se umístila Klára Kurtanovová ze 7. ZŠ a třetí místo obsadil Jiří Jirásek z 1. ZŠ. Vítěz dostal notebook, Klára vyhrála za 2. místo stolní počítač a za 3. místo si Jirka odnesl All in one tiskárnu (vše HP). Ocenění za účast ve finále obdrželi i Jan Chládek ze 7. ZŠ, Tereza Šourková a František Kastner – oba z 1. ZŠ.

Všechny práce si můžete prohlédnout zde.

Reportáž v Plzeň Tv:

Děkuji porotě za svědomité rozhodování a zástupcům zúčastněných škol za pomoc s organizací soutěže.  Těšíme se na další ročník!