Online úniková hra pro dětiNa začátku dubna jsme spustili přihlašování online únikové hry. Hru jsme připravili pro děti, které k nám v letošním školním roce chodí na různé odpolední kroužky. Během této hry si děti vyzkouší práci s grafickým editorem a nástroj pro tvorbu komiksu, prozkoumají možnosti blokového programování a spoustu dalšího. Každé pondělí budou účastníci získávat nový úkol – novou výzvu. Po splnění každé výzvy získají za svůj úspěch odznáček a budou se moci posunout blíže k cíli.

Ústředním tématem této hry je zločin, který se stal v Centru robotiky v noci z 6. na 7. dubna. Byl zde odcizen robot. Únosce, který si říká Profesor, zanechal na místě pouze video stopu. Celý tým Centra robotiky ji podrobil důkladné analýze, avšak zatím si nevíme rady. Úkolem dětí je tedy splnit jednotlivé výzvy, pomoci nám obelstít Profesora a tím najít a vrátit zpět do Centra robotiky našeho robota.

Do hry je přihlášeno 65 dětí, které již dostaly první úkol – představit se Profesorovi prostřednictvím své fotografie, kterou ale budou muset ještě upravit. Na práce dětí se můžete podívat na online nástěnce níže.

Účastníky hry a jejich odznáčky najdete zdeKdo s námi dojde až do cíle a pomůže nám robota najít, získá za svou pomoc odměnu jako projev našich díků.

Vytvořeno pomocí služby Padlet

 

 Publikováno dne 17.04.2020