V Centru robotiky soutěžili pedagogové, PUMA má vítězeV pátek 25. listopadu se v Centru robotiky konalo finále soutěže Plzeňská PUMA – Pedagog Učící Moderně a Atraktivně. Učitelé 1. a 2. stupně plzeňských základních škol dostali za úkol sestavit za pomoci moderních technologií, tedy interaktivní tabule, počítače, tabletu, kamery nebo fotoaparátu, zajímavý výukový materiál, který bude pro žáky atraktivní a zároveň je do výuky aktivně zapojí. Ze všech příchozích prací vybrala odborná porota 5 nejlepších. Jejich autoři se sešli právě 25. listopadu v Centru robotiky, aby svoje dílo osobně představili. Odborníci na vzdělávání a moderní technologie hodnotili interaktivitu, obsah, originalitu a grafiku, uživatelskou příjemnost, metodiku, didaktiku a samotnou prezentaci pedagoga.

Úroveň prací byla vysoká, porotci tak neměli vůbec lehké rozhodování. Na 5. místě se nakonec umístila s prezentací do hodiny českého jazyka Magdalena Weinerová z 11. ZŠ, těsně pod stupni vítězů pak skončila s prací pro interaktivní stolek Blanka Komišová z Tyršovy ZŠ a MŠ. Bronzovou příčku si odnesla za výukový materiál na angličtinu Adéla Kopecká ze 14. ZŠ. Angličtina bodovala i na druhém místě, ocenění získala Michaela Krumlová z 22. ZŠ. Porotu nejvíce zaujala a první místo získala prezentace nazvaná Sport s tabletem, jejíž autorkou je Eva Seidlová z 26. ZŠ. Ta dokázala perfektně využít QR kódy ve výuce.

Každý zapojený pedagog si odnesl odměnu. Tři nejlepší obdrželi notebook (dlouhodobé zapůjčení od SITMP) a škola vítězného pedagoga získá navíc interaktivní tabuli, nebo jinou technologickou pomůcku dle výběru. Nad soutěží PUMA, jejímž cílem je motivovat pedagogy k využívání moderních technologií ve výuce a ocenit jejich snahu při tvorbě interaktivních materiálů, převzala záštitu náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za skvělou práci!

Všechny soutěžní práce si můžete prohlédnout zde.Publikováno dne 28.11.2016