Finále soutěže VEX IQ Challenge – Pitching in 2022Ve čtvrtek 23. 6. 2022 jsme se zúčastnili finále soutěže VEX IQ CHALLENGE 2022 – Pitching in.

Děti z kroužku VEX se na soutěž začaly připravovat od poloviny března. Svůj tým pojmenovali SkilledTeam.

V letošním roce se na finále sešlo celkem 10 týmů z celé České republiky. Pro děti byly připravené dvě výzvy: týmová výzva a výzva robotických dovedností. Aby se děti mohly soutěže zúčastnit, potřebovaly sestavit konstrukci robota, který bude splňovat jednotlivá kritéria a se kterým budou moci soutěžit v obou výzvách.

Pravidla byla pro obě výzvy stejná. Každá jednotlivá činnost byla náležitě obodována. Body mohly děti například nasbírat tím, že „vyčistily“ řadu s míčky, dostrkaly/dohodily míčky do vyhrazeného prostoru, zavěsily robota na tyč apod.

V týmové výzvě byla důležitá domluva mezi týmy a rozdělení práce, kdo co zajistí. Dva roboti v týmové výzvě soutěžili jako aliance v 60sekundových utkáních. Ve výzvě robotických dovedností měly děti se svým robotem tři pokusy. Zde byly dvě podkategorie – ovládání robota člověkem a spuštění autonomního programu. Děti z kroužku VEX si soutěž náležitě užily a do Plzně si odvezly trofej a diplom – cena poroty za originální design.

Pro lepší představu si pusťte Finále soutěže VEX IQ Challenge na našem youtube kanálu.

Gratulujeme celému SkilledTeamu.

 Publikováno dne 27.06.2022