Letní příměstské táboryA je to! Letní příměstské tábory jsou za námi. Celkem 7 běhů se zúčastnilo 86 dětí.

 

A témata táborů byla opravdu široká. Z dětí se na táborech Vesmírné dobrodružství 1 a 2 stali vesmírní kadeti. Byli poučeni o kráse ale i nebezpečnosti vesmíru a prozkoumávali různá souhvězdí a galaxie. Tábory s tématikou zvířat jsme měli hned dva.

V roboZOO se děti seznámily s tučňákem, opicí či žábou a zjistily, co zvířátka jedí a jaké mají vlastnosti. Na táboře Superhrdinové z říše zvířat si účastnící vytvořili svého avatara superhrdiny, který je provázel po celou dobu. S jeho pomocí poznali vodoměrku, včelu, želvušku, sépii, mravence a motýla.

Během léta jsme v Čarovné škole v Roboticích přivítali i čaroděje a čarodějky. Moudrý klobouk kouzelníky rozdělil do čtyřech kolejí a jejich úkolem bylo získat zpět kámen mudrců od toho, jehož jméno nesmíme vyslovit. 

Mohli jsme se těšit i na umělce. Na táboře Pod pokličkou fotografie, který se nesl na vlně spolupráce mezi člověkem jako fotografem a přírodou jako objektem k fotografování, děti vytvořily vlastní malý fotoateliér, kde fotily portréty a mnoho dalšího.

V Centru robotiky se další táborníci mohli podívat až do 13. století či do roku 2327, a to díky stroji času. Úkolem dětí na táboře Cestování časem bylo pomoci bezhlavému rytíři najít jeho ztracenou hlavu. 

Tábory jsou za námi a my už se teď těšíme na děti, se kterými se budeme setkávat během celoročních kroužků.Publikováno dne 17.08.2022